Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Piotr Kowalczyk: Musimy wspierać samorządność wśród mieszkańców

Czy potrzebne jest rozporządzenie aby stworzyć aktywne rady seniorów? - zapytaliśmy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Piotr Kowalczyk
przewodniczący Rady Miasta Lublina

Odnosząc się do projektu ustawy, który zakłada możliwość tworzenia gminnych rad seniorów, sądzę, że każda inicjatywa zmierzająca do wspierania idei samorządności wśród mieszkańców gmin jest godna poparcia.
Tak, jak Młodzieżową Radę Miasta Lublin oceniam jako spełniającą rolę zaczynu samorządowego w szkołach, tak też widzę rolę rady seniorów jako grona osób wspierających swoim doświadczeniem władze samorządowe miasta.
Oczywiście Ordynacja wyborcza do rad gmin nie ogranicza wieku kandydatów na radnych i seniorzy zasiadają także dzisiaj w ławach rad gmin.
Jednakże dostrzegam większą potrzebę aktywizacji osób starszych, gdyż, jak powszechnie wiadomo, społeczeństwa europejskie – również polskie – starzeją się.
Sądzę, że umożliwienie tworzenia rad seniorów byłoby dobrem spełniającym co najmniej podwójną rolę: zarówno wzbogacającą samorządność gmin, jak i aktywizację osób starszych.
O tym, jak bardzo potrzebna jest ta działalność, świadczą chociażby działające z powodzeniem uniwersytety trzeciego wieku.

Więcej opinii w sierpniowym numerze Forum Samorządowego

2009-08-24 08:56:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»