Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

3 pytania do… Agnieszka Iwona Łebek

Według wójt Długołęki najbardziej nużącym zajęciem w pracy jest dekretacja poczty. Chociaż dzieli ten obowiązek z zastępcą, czyta większość korespondencji, by jak najwięcej wiedzieć o gminie.


Agnieszka Iwona Łebek
, wójt gminy Długołęka

Najciekawszy petent...
Przez 9 lat pracy na stanowisku wójta ciekawych petentów i dziwnych sytuacji miałam bardzo wiele. Często zdarzały się przypadki wręcz śmieszne.

Pewnego razu przyszła do mnie pani, której mieszkanie nie należało do gminy, tylko do skarbu państwa. Petentka doprowadziła lokal do ruiny i domagała się od nas mieszkania zastępczego. Ponieważ gmina nie dysponowała w tym czasie wolnymi lokalami, a sprawą powinna zajmować się inna jednostka, wytłumaczyłam tej pani, że nie mogę jej pomóc. Kobieta nie chciała jednak tego przyjąć do wiadomości. Wielokrotnie przychodziła do mnie, za każdym razem prosząc o nowe mieszkanie.

Sytuacja trwała tygodniami i po pewnym czasie zaczęła się robić naprawdę męcząca, dlatego postanowiłam ostatecznie kłopotliwej petentki unikać. Ta jednak nie dawała za wygraną. Dzwoniła do urzędu, a kiedy sekretarki nie chciały jej połączyć, uciekała się do różnych wybiegów. Mówiła np. że „łączy z Warszawą” lub podawała się za moją znajomą i kiedy panie z sekretariatu przełączały rozmowę, znów nękała mnie swoimi prośbami. Doszło do tego, że zaczęła przychodzić pod urząd, czekała na mnie po pracy, wystawała pod moim domem aż w końcu... dostała mieszkanie.

Najnudniejsze zajęcie...
Przyznam, że najnudniejszym zajęciem jest dla mnie dekretacja poczty. Zadaniem tym dzielę się ze swoim zastępcą, ale ponieważ lubię wiedzieć, co się dzieje w gminie, większość korespondencji czytam sama.

Najważniejszy dzień w roku...
To dzień Wigilii. Na uroczyste spotkanie przychodzi wtedy do urzędu ok. 200 osób, w tym sołtysi, księża, radni, nauczyciele i wszyscy współpracownicy. Składamy sobie życzenia, dzielimy opłatkiem i przepraszamy za wszystkie przykre sprawy. To dzień wybaczenia.

2009-08-17 12:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»