Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Hanna Zdanowska: Handlarze uliczni to nieuczciwa konkurencja

Nadzwyczajna Komisja Sejmowa „Przyjazne Państwo” przedstawiła propozycje nowelizacji Kodeksu wykroczeń, mające rozwiązać problem dzikich targowisk.

Zgodnie z dodanym do Kodeksu wykroczeń art. 603 każdy, kto handluje poza miejscami do tego wyznaczonymi albo utrudniając ruch lub postój pojazdów bądź pieszych, podlegać miałby karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ponadto w razie popełnienia takiego wykroczenia można orzec przepadek towarów przeznaczonych do sprzedaży, nawet jeśli nie stanowiły własności sprawcy.

– Przepis jest wymierzony w tych, którzy permanentnie łamią prawo i stanowią nieuczciwą konkurencję dla płacących podatki – mówi Hanna Zdanowska, poseł PO z Komisji „Przyjazne Państwo”. – Ważne, że jest zgoda MSWiA i MS, a także większości klubów, żeby walczyć z tym procederem. Dalsze regulacje, dotyczące np. tego, co miałoby stać się z towarem szybko psującym się, określą szczegółowe rozporządzenia po konsultacjach w komisjach branżowych. (mk)

2009-08-18 14:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»