Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Zygmunt Frankiewicz: kampania wyborcza już się zaczęła

Jak to się dzieje, że dopłacamy do unijnych dotacji i dlaczego część mieszkańców chce odwołania prezydenta Gliwic – dowiesz się w sierpniowym numerze Forum Samorządowego.

W najnowszym numerze Forum Samorządowego przedstawiamy członków strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz zespołów roboczych tej instytucji. W ostatnich latach organ ten zdobył sobie znaczącą pozycję. Komisja rozpatruje problemy związane z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i polityką państwa wobec struktur lokalnych. Projekty wszystkich ustaw rządowych, które mogą w jakiś sposób wpłynąć na samorządy lokalne są uzgadniane w zespołach i na posiedzeniach plenarnych Komisji Wspólnej.

Krytyczne spojrzenie na kwestię dotacji unijnych przedstawia Tomasz Cukiernik, ekspert Stowarzyszenia KoLiber i Instytutu Globalizacji. Jego zdaniem koszty pozyskania funduszy unijnych przekraczają dostępne dla nas środki. Biurokracja, dostosowanie prawa, nasza składka, konieczność prefinansowania - wszystko to sprawia, że w skali globalnej dotacje się Polsce nie opłacają – twierdzi Tomasz Cukiernik.

Tematem miesiąca jest bezpieczeństwo. Polecamy szczególnie tekst na temat systemów bezpieczeństwa w państwach europejskich i Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że w Polsce Straż Miejska nadal nie ma ustalonej pozycji w systemie bezpieczeństwa publicznego. Zachęcamy też do przeczytania artykułu na temat straży miejskich w mniejszych gminach i miastach. Ich włodarze mają takie same obowiązki i zadania jak ci w dużych jednostkach samorządu – mówi Artur Hołubiczko, prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich, przekonując, że warto zainwestować w straże niezależnie od wielkości gminy.

Poza tym tradycyjnie informujemy o wszystkim, co wydarzyło się w świecie samorządowym w ostatnim miesiącu, w tym o próbie odwołania Macieja Frankiewicza, prezydenta Gliwic. Przedstawiamy samorządowców na nowych stanowiskach, m.in. Sławomira Hinca, wiceprezydenta Poznania, Jerzego Kaczmarka, starostę radomszczańskiego i Michała Gramatykę, wiceprezydenta Tych.


Zapraszamy do lektury.

2009-08-14 15:50:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»