Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»

Edward Reszkowski: Bomby ekologiczne zostaną zlikwidowane

Po wejściu do UE polskie władze zostały zobowiązane do likwidacji wszystkich mogilników do 2010 roku. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego znajduje się 16 takich konstrukcji.

Mogilniki, które zostały wybudowane w latach 60. i 70. są składowiskami przeznaczonymi do gromadzenia wycofanych z obrotu i użytkowania środków ochrony roślin i innych pestycydów.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego uzyskał na likwidację mogilników 10 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz blisko 5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

– Likwidacja mogilników ruszy natychmiast po przeprowadzeniu przetargu i wybraniu wykonawcy. Samo usunięcie odpadów i składowisk może potrwać parę dni w zależności od ich wielkości, czasochłonna jest jednak sama procedura przygotowawcza do wykonania przedsięwzięcia – mówi Edward Reszkowski, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Po przebadaniu gruntów, na których znajdują się składowiska, szkodliwe substancje zostaną wydobyte i zutylizowane. Następnie tereny po zlikwidowanych składowiskach zostaną ponownie przebadane i rekultywowane. (rp)

2009-08-05 12:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Wydarzenia w najbliższym czasie

»

1-2 kwietnia, Rzeszów, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, http://www.instytutpe.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»

Felietoniści

»