Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Służbowe rowery dla samorządowców z śląskiego urzędu marszałkowskiego
 

Urząd Marszałkowski w Katowicach wzbogacił się o 5 jednośladów, z których będą korzystać urzędnicy w pracach służbowych.

więcej...

Tadeusz Wrona: Samorząd w pogoni za alimenciarzami
 

Jest znaczna grupa ojców, którzy tak bezobjawowo kochają swoje dzieci, że z tej miłości uporczywie odmawiają im prawa do normalnego życia rodzinnego, włącznie z uchylaniem się od łożenia na ich wychowanie i kształcenie. Ta godna pogardy postawa ma niestety często społeczną tolerancję, skutkującą patrzeniem przez palce, podobnie jak nadużywanie alkoholu.

więcej...

Krzysztof Żuk: Opracowujemy skuteczne narzędzie kreowania ładu przestrzennego
 

Samorządowcy w Lublinie przygotowują zbiór zasad ograniczających ilość nośników reklamowych w przestrzeni publicznej. Powstaje swoisty „kodeks reklamowy” dla miasta.

więcej...

Wielkopolska ma za mało lekarzy psychiatrii

Temat lecznictwa psychiatrycznego w województwie wielkopolskim i perspektywy jego rozwoju zdominował marcowe obrady sejmikowej Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego.

więcej...

Gminy stracą możliwość swobodnego budowania elektrowni wiatrowych?
 

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej negatywnie zaopiniował poselski projekt ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, który wprowadza zakaz budowy instalacji wiatrowych w odległości mniejszej niż 1,5 km od zabudowań.

więcej...

J. Jóźwiak: JST nie mogą sfinansować podłączenia fotoradarów do systemu ITD
 

Inspekcja Transportu drogowego tłumaczy, że nie ma pieniędzy na przejęcie fotoradarów należących obecnie do samorządów. Podłączenie miejskich fotoradarów do systemu ITD w samej Warszawie to koszt ponad 0,5 mln zł.

więcej...

Ryszard Kosowski burmistrzem Chrzanowa
 

II turę wyborów na burmistrza Chrzanowa wygrał Ryszard Kosowski, który pokonał byłego posła Platformy Obywatelskiej Roberta Maciaszka.

więcej...

III konferencja PETENT 2.0 – w stronę nowoczesnej obsługi klienta w urzędzie

Zainteresowanie zastosowaniem technologii contact czy customer care w urzędach jest znaczące. Nowoczesne techniki oferują wszechstronne możliwości (np. agenci wideo, biometria), inną kwestią jest ich adaptacja w warunkach funkcjonowania urzędów publicznych. Wpływ na to mają chociażby regulacje prawne.

 

więcej...

T. Andrukiewicz: Mieszkańcy wybierając prezydenta decydują o przyszłości miasta
Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku został wyróżniony główną nagrodą „Lider Miasta Przyszłości”, co oznacza, że jest jednym z najlepszych prezydentów polskich miast. Prezydenta doceniono m.in. za podejmowanie inicjatyw służących mieszkańcmom. więcej...


Skuteczna medialna promocja miast dzięki realizacji telewizyjnych seriali

Analiza medialności miast występujących w serialach telewizyjnych wykazała, że w kontekście seriali najwięcej informacji w mediach pojawiło się o Warszawie.

więcej...

Arkadiusz Pączka: Administracja rządowa daje zły przykład zatrudniania osób
 

Z kontroli przeprowadzonych przez Najwyższą Izbę Kontroli wynika, że administracja państwowa powszechnie korzysta z umów cywilnoprawnych. Umowy te nierzadko stosowane są w miejsce umów o pracę, co stanowi łamanie prawa.

więcej...

II Europejski Kongres Samorządów

5 – 6 kwietnia 2016, Kraków

Gospodarka i finanse samorządów lokalnych więcej...

Problem azbestu wciąż nierozwiązany w mazowieckich gminach

293 mazowieckie gminy (93 proc.) wykazały obecność azbestu na swoim terenie. Z przeprowadzonych analiz wynika, że na ich terenie znajduje się ponad 970 tys. ton wyrobów zawierających azbest, z czego 917 tys. ton wciąż czeka na unieszkodliwienie.

więcej...


Iwona Waszkiewicz wiceprezydentem Bydgoszczy
 

Bydgoszcz ma już czterech wiceprezydentów. Do zastępców prezydenta Rafała Bruskiego dołączyła Iwona Waszkiewicz, która będzie odpowiadać w mieście za sprawy oświaty. więcej...

Grudziądz testuje hybrydowy autobus, który poprawi jakość powietrza w mieście

Miejski Zakład Komunikacji testuje na grudziądzkich ulicach autobus o napędzie hybrydowym.

więcej...

Smart City Forum, czyli jak stworzyć inteligentne miasto

W dniach 15-16 marca 2016 r. w Warszawie odbyło się III Smart City Forum – największe w Polsce spotkanie poświęcone inteligentnym miastom. 

więcej...

Samorząd woj. lubuskiego ochroni przed powodzią Słubice i Nową Sól

Zarząd województwa podjął działania, aby na duże projekty była możliwość pozyskania pieniędzy z środków zewnętrznych. Z Banku Światowego na inwestycje przeciwpowodziowe zostanie przekazane 460 mln zł.

więcej...

Małopolska będzie walczyć o dofinansowanie programu LIFE

Rada nadzorcza NFOŚiGW odmówiła współfinansowania projektu zintegrowanego LIFE, realizowanego przez woj. małopolskie wraz z 44 partnerami. Program miał pomóc małopolskim samorządom w walce ze smogiem.

więcej...

Lublin Inteligentnym Miastem Roku

Stolica woj. lubelskiego została wyróżniona prestiżowym tytułem podczas „Smart City Forum”. Lublin zwyciężył w kategorii „Inteligentne Miasto Roku od 100 do 500 tys. mieszkańców 2015”.

więcej...

Nowoczesna konsultuje z samorządowcami kierunek rozwoju JST
15 marca w Sejmie odbyły się konsultacje „Wyzwania rozwojowe samorządów. Między wizją obywatelskiego smart city a koniecznością finansowania codziennych wyzwań. Możliwości i ograniczenia rozwoju polskiej samorządności”. więcej...

< 1   ...   133 134 135 136 137 139 140 141 142 143   ...   221 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

16-17 kwietnia, Warszawa, Forum Mieszkaniowe, https://habitat.pl/fm2024/
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»