Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
.

 
Aktualności

»


Otwarcie kolejnego ZAZ-u w województwie Kujawsko-Pomorskim

We Włocławku rozpoczyna działalność dziewiąty w regionie Zakład Aktywności Zawodowej. W placówce przy ulicy Łęgskiej znajdą zatrudnienie 34 osoby niepełnosprawne.

więcej...

„Wiślany Okrągły Stół”

Rzeki od najdawniejszych czasów odgrywały ogromną rolę w rozwoju miast i osad. Mazowsze nierozerwalnie związane jest z Wisłą – Królową Polskich Rzek. To właśnie jej zostało poświęcone seminarium „Wiślanego Okrągłego Stołu”, zorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Fundację Rok Rzeki Wisły.


więcej...

Do 2022 r. droga wodna połączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, przedłożony przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

więcej...

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dróg samorządowych  

Na dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej zadań realizowanych na drogach samorządowych zostanie przeznaczonych 336 mln zł. Wnioski o dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej można składać do 10 lutego 2017 r.


więcej...

Powiaty przeciw zmianie struktury Inspekcji Nadzoru Budowlanego

Związek Powiatów Polskich przyjął stanowisko w sprawie docelowej struktury Inspekcji Nadzoru Budowlanego.

więcej...


Łódzka SSE się rozrasta

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększa się o blisko 90 hektarów. Rozszerzenie jest efektem realizacji czterech inwestycji. Do strefy przyłączono również tereny, które dopiero czekają na nowych inwestorów.


więcej...

W województwie lubuskim powstanie centrum technologii kosmicznych  

Powołanie centrum technologii kosmicznych w Nowym Kisielinie oraz pilotażowy projekt zabezpieczenia lotnisk przed dronami, który zrealizowałaby firma Hertz Systems w porcie lotniczym w Babimoście - to tematy spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z prezesem firmy Hertz Systems Rafałem Trzaskowskim.

więcej...

K. Kwiatkowski: Wyzwaniem dla JST skutki zmian demograficznych

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski wziął udział w IX Konferencji Krakowskiej „Polska regionów – Polska miast”. To cykliczne spotkanie ekspertów poświęcone przyszłości Polski oraz jej regionów. Szef Najwyższej Izby Kontroli zabrał głos w debacie dotyczącej relacji między rządem a samorządami.

więcej...

Małopolska uczyniła kolejny krok ku poprawie jakości powietrza

Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął projekt uchwały antysmogowej dla Małopolski. To dokument, który od połowy przyszłego roku ma wprowadzać całkowity zakaz spalania mułów i flotów węglowych w piecach i kominkach na terenie całego województwa oraz wyeliminować montowanie kotłów, które nie spełniają norm ekoprojektu.


więcej...


Samorządy apelują o uchylenie decyzji o powiększeniu granic Opola

Do Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz do Stałego Komitetu Rady Ministrów i do Związku Gmin Śląska Opolskiego wpływają z całego kraju poparcia Rad Miejskich i Rad Gmin dla apeli Rad czterech Gmin o uchylenie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2016 r. w częściach dotyczących zmiany granic Gmin: Dobrzeń Wielki, Dąbrowa, Komprachcice i Prószków.
więcej...


Kukiz'15 przygotowuje mapę wydatków polskich miast 

W opinii posłów Kukiz'15 większość Polaków nie śledzi tego jak samorządy wydają pieniądze podatników. Zainicjowany przez marszałka Stanisława Tyszkę projekt map wydatków miast ma im to ułatwić.

więcej...

Środki szwajcarskie wesprą program „Gwarancji de minimis”

Bank Gospodarstwa Krajowego (Grupa PFR) uruchamia środki ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, które pozwolą wygenerować akcję kredytową dla firm o wartości ok. 145 mln zł. Trafią one do sektora MŚP w postaci dobrze znanych przedsiębiorcom gwarancji de minimis.

więcej...

Szpitale w Polsce nie są wciąż przygotowane na informatyzację

Co dziesiąty szpital i co piąta placówka ambulatoryjna nie zabezpieczają danych medycznych pacjentów, które zbierają w formie elektronicznej. To złe wiadomości, skoro w 2018 roku ma być zupełnie wycofana papierowa dokumentacja.

więcej...

OSG 2016: Istotna rola samorządów we wspieraniu przedsiębiorczości
W dniu 5 grudnia 2016 r. w Warszawie odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2016, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.


więcej...

Mazowieckie samorządy przebudują wał przeciwpowodziowy na Wiśle

W siedzibie urzędu marszałkowskiego władze województwa  i władze samorządowe podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie przebudowy prawostronnego wału przeciwpowodziowego Wisły na odcinku Jabłonna – Nowy Dwór Mazowiecki.

więcej...

Bułgaria ma najniebezpieczniejsze drogi w całej Unii Europejskiej

W 2015 r. w Bułgarii na każdych 100 tys. mieszkańców przypadło 9,8 zgonów związanych z wypadkami drogowymi (dane są podawane w przeliczeniu na 100 tys. osób by umożliwić porównywanie między państwami o różnych liczbach ludności). To najgorszy, według opublikowanych danych Eurostatu za miniony rok, wynik w całej Unii Europejskiej.

więcej...

Agata Dąmbska komentuje: Skąd brać pieniądze na sport?

Warszawa gościła 1 i 2 grudnia uczestników Krajowego Kongresu Infrastruktury Sportowej, zorganizowanego przez IAKS – International Association for Sport and Leisure Facilities. Oprócz działaczy sportowych z Polski pojawiła się spora reprezentacja gości z Niemiec i to właśnie ich podejście do finansowania oraz zarządzania sportem stało się najciekawszą częścią paneli.

więcej...

W Michałkowie zainaugurowało działalność lotnicze pogotowie

Na lotnisku w podostrowskim Michałkowie odbyła się inauguracja dyżuru załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego. Gospodarzami spotkania byli Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


więcej...

Tadeusz Wrona komentuje: Dialog społeczny z udziałem samorządów
Nie ma wątpliwości, że polskie samorządy są największym pracodawcą w naszym kraju. Pracodawcą specyficznym, o niezwykłej różnorodności zatrudnianych pracowników zarówno w urzędach jak i jednostkach podległych. Tylko w urzędach gmin pracuje ok. 170 tys. pracowników, a w jednostkach komunalnych ponad 1,5 mln osób.

więcej...

Tomalik komentuje: Rośnie opór przeciwko likwidacji gimnazjów 
Mają miejsce masowe protesty nauczycieli i rodziców przeciwko likwidacji gimnazjów. Jak widać, problem dotknął gmin w całej Polsce. W dniu 19 listopada br. w Warszawie odbyła się ogólnopolska demonstracja zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego przeciwko likwidacji gimnazjów.

więcej...

< 1   ...   112 113 114 115 116 118 119 120 121 122   ...   221 >
 

»

TURYSTYKA

»

»

URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE

»

POBIERZ BEZPŁATNIE

»

Wydarzenia w najbliższym czasie

»

25-26 kwietnia, Lublin, Konferencja "Samorząd a państwo - formy uspołecznienia demokracji", https://umcs.pl
Newsletter

»

Zamów newsletter


Sprawdź co słychać w największych samorządowych korporacjach

»